Prečo je Magento naďalej optimálnou voľbou pre e-commerce systém


Magento Go E-commerceMagento je posledné roky považované za lídra v oblasti e-commerce riešení. Tento open source projekt je mimoriadne dynamický, disponuje rozsiahlou základňou vývojárov, jasnou víziou a dobrými podpornými a marketingovými štruktúrami. Stále viac veľkých riešení prechádza na Magento, najmä kvôli jeho mimoriadne použiteľnému rozhraniu, ktoré obsahuje už v základe množstvo funkcionalít. Magento urobilo krok vpred aj na frontende a mnohé moduly sú fantastické a interaktívne.

Rok 2011 v znamení inovácií

V roku 2011 sa udiali v Magente viaceré zaujímavé zmeny a boli dosiahnuté ďalšie mílniky. Zrekapitulujme:

  • 3 milióny stiahnutí aplikácie Magento,
  • spustená nová platforma Go, ktorá je hostovaným riešením vhodným pre začínajúce projekty,
  • prvá celosvetová Imagine eCommerce Magento konferencia,
  • spustená certifikácia Magento developerov.

Najväčším prínosom je asi Go, vďaka ktorému je možné Magento nielen otestovať, ale aj bezplatne používať (30 dní), resp. následne za veľmi dobrých podmienok.

Magento Go – ideálny začiatok pre nové projekty

Otvoriť si nový eshop je opäť o niečo jednoduchšie. K celému radu rôznych platform, ktoré sú dostupné online vrátane hostingu, pribudlo teraz konečne aj Magento. Používateľ si tak Magento nemusí sťahovať, inštalovať a konfigurovať, ale si ho jednoducho objedná a môže okamžite začať používať. Teda nie okamžite, od vyplnenia jednoduchého formulára, ktorý má cca 8 polí, nás od prvého spustenia frontendu a backendu nového Magento shopu delí asi 30 sekúnd, počas ktorých sa vytvorí nová inštancia a jej konfigurácia. Za používateľa všetko spraví systém.

Čo sa mi na Go páči najviac

  1. Zriadenie jednoduchšie ako pri iných shopoch a komplexnejšie. Za 30 sekúnd Magento predinštaluje celý shop, všetko je pripravené okamžite na prácu. A to vrátane novej domény vasnazov.gostorego.com. Súčasťou je niekoľko Magento tém.
  2. Náhľad nad témami v reálnom čase s reálnymi dátami. Prepínanie tém je jednoduchšie, ako by sme očakávali. Stačí vybrať tému a za 2 sekundy je celá shop v novom dizajne.
  3. Konkurencieschopné ceny. Prvých 30 dní je zdarma (bez nutnosti zadať info o kreditnej karte a následne do 30 dní testovaciu prevádzku rušiť). Následne, ak chcete minimalistický variant, budete platiť 15 USD mesačne. V cene je 100 produktov. Maximalistický variant bude stáť 125 USD mesačne a v cene je 10.000 produktov. Je však možné, že aj tento počet bude pre viacerých limitujúci. Eshopy s elektronikou či napr. s knihami budú potrebovať určite viac. A tak bude potrebné Go opustiť. Odporúčam teda dobre zvážiť, či bude v blízkej či mierne vzdialenej budúcnosti potrebných viac položiek. Ak áno, do Go sa ani nepúšťajte a radšej si objednajte hosting a inštalujte Magento na vlastný server.

Výhoda ale aj problém: témy

Pridanie novej témy. Nie je jasné, ako tému pridať. Súčasťou prvej inštalácie je 11 tém, ktoré možno v záložke Design editovať a prepínať medzi nimi. Keďže Magento tém (zdarma aj platených) sú na webe stovky, automaticky používateľ predpokladá, že si ich bude môcť v shope zapnúť. Pokiaľ je riešenie hostované na vlastnom serveri, postup je jasný. V tomto prípade je však možnosť pridať tému poriadne skrytá a nenašiel som ju ani po opätovnom preklikané viacerých, na prvý pohľad súvisiacich, záložiek. V Magento Go Knowledge Base to tiež nie je veľmi jednoduché dohľadať. Nakoniec som však po dlhšom pátraní vo fóre zistil, že aktuálne nie je možné uploadnuť novú tému. Toto zistenie ma dosť prekvapilo. Témy, ktoré sp k dispozícii, si tak musí používateľ prácne editovať, aby dosiahol želaný efekt. A princíp jednoduchosti a nenáročnosti, ktorý som pred chvíľou chválil, odchádza do zabudnutia…

Záver? Ak chcete nový shop rýchlo, jednoducho a za pomerne výhodných podmienok, je Magento Go pre vás. Ak však chcete shop s veľkým množstvo položiek, bude zrejme Vami hostované riešenie, napríklad na Cloude, lacnejšie. A budete si môcť meniť témy.

Ďalšie zdroje:

  1. Pridajte prvý komentár k príspevku.
(will not be published)


6 − two =