Microsoft DreamSpark

Začal som si čítať články o SilverLight na (pre web developerov zaujímavom) portáli zdrojak.root.cz. A popri tom som narazil na zaujímavý program (nie software) Microsoftu s názvom DreamSpark. Jedná sa o program, ktorým Microsoft bezplatne poskytuje študentom svoje vývojárske nástroje. Získať môžete napríklad Visual Studio 2008 Professional Edition, Expression Studio, či dokonca Windows Server 2003/2008 Standard.

K preukázaniu sa ako študenta stačí ISIC karta, ktorú priradíte k Live ID (Live ID si môžete zriadiť zadarmo na htomail.sk). Po prihlásení na DreamSpark cez Live ID sa stačí riadiť pokynmi (vyššie uvedené priradenie ISIC karty k Live ID účtu) a o chvíľu si už môžete stiahnuť spomenuté nástroje.

Síce viem, že Microsoft sa týmto spôsobom snaží naučiť čo najviac budúcich developerov na svoje produkty a najradšej by boli, ak by ste sa na nich stali závislými, ale zároveň musím uznať, že Visual Studio je vynikajúce vývojové prostredie a subjektívne ho hodnotím za najlepšie, s akým som sa kedy stretol. Možnosť používať tieto produkty teda v žiadnom prípade nevnímam ako opíjanie rožkom a veľmi ma potešilo.

Leave a Comment