PHP Excel Reader 2

Po nejakom čase mi v práci prischol PHP projekt. Na výsledný portál budú často importované dáta z najrôznejš ích zdrojov, medzi ktorými nechýbajú Excelovské XLS súbory. Väčšinou sa import dát z Excelu rieši cez CSV, čo je omnoho jednoduchšie pre programátora, ale znižuje komfort používania aplikácie používateľom. A keďže sa budú v mojom projekte robiť importy často, poobzeral som sa po nejakej knižnici na parsovanie XLS súborov.

Najprv som našiel knižnicu PHP Excel Reader na sourceforge.net, ale táto pri čítaní example súboru (dodávaného spolu s knižnicou!) skončila v nekonečnom cykle a počas prvotného “debugovania” sa mi v tom cykle rozzvonil PC speaker, čo spôsobilo moju vraždu pohľadmi od všetkých kolegov naokolo :-) .

Hľadal som teda ďalej, a našiel som PHP Excel Reader 2 na code.google.com, ktorý fungoval out-of-the-box a navyše nepotreboval žiadne externé knižnice. Úspešne sa tiež popasoval s mojou sadou testovacích súborov a celkovo mi vylepšil náladu. Jeho používanie je vskutku jednoduché a 2 základné úlohy (čítanie hodnôt a prezentácia použivateľovi do HTML) s ním spravíte na 2 riadky. V skratke plne a dobre funkčná knižnica. Ďakujem autorom.

Leave a Comment