Podpora UniPlatby v MONOGRAM EPayment knižniciach

Po trochu voľnejšom víkende sa znova pohol vývoj EPayment knižníc a na svete je podpora UniPlatby (v PHP aj C# a aj v EPayment simulátori).

UniPlatba sa líši od ostatných platobných protokolov tým, že v payment requeste sa neuvádza návratová URL. Táto adresa je zadaná obchodníkom priamo banke a platí pre všetky jeho platby. Toto znamená miernu komplikáciu pri epayment simulátore, pretože ten nevie, kam má odpoveď zaslať. Vyriešené to je pridaním ďaľšieho fieldu pri vytváraní payment response-u, do ktorého môžete vpísať URL, na ktorú budete spolu s payment responsom presmerovaní.

Naopak milo ma prekvapilo, že v špecifikácii je priamo napísané, že túto službu môžete  používať aj s účtom v inej slovenskej banke. Posledným milým prekvapením bola rýchlosť, s akou nám z UniCredit Banky odpovedali na naše dotazy.

No a po zapracovaní malých zmien pri validácii odchádzajúcich správ vo všetkých implementáciách už releasneme nové verzie knižníc aj s podporou UniPlatby. Toto nastane pravdepodobne ešte dnes, takže sa môžete tešiť. Najrýchlejšie informácie nájdete na stránkach MONOGRAM EPayment knižníc.

 1. Dobrý deň,
  dá sa nejako dostať aj ku knižniciam modulov, ktoré majú stav “nevyhovujúce”?
  Veľká vďaka,
  Jakub.

 2. Dobrý deň,
  obávam sa, že tomu nerozumiete správne, totiž nie moduly sú nevyhovujúce, ale tie platobné protokoly sú nevyhovujúce – a teda ich ani neimplementujeme do našich knižníc, teda tie moduly ani neexistujú.

 3. mal by som skutočne zopár otázok ohľadom bezpečnosti implementácie, no neviem či je vhodné písať to tu … môžem Vás kontaktovať mailom ?

 4. No podla mna mozete aj tu, ale kludne ma mozete kontaktovat aj e-mailom ( http://epayment.monogram.sk/kontakt/ )

Leave a Comment