Latest

Mac OS X Lion – skúsenosti po pol roku

Mac OS X používam už štvrtým rokom na svojom MacBooku a celkovo som vystriedal 3 verzie: Leopard, Snow Leopard a najnovší Lion. Práve posledný je pre mňa veľkým sklamaním. Apple nielen že neuskutočnil žiadne väčšie zmeny, ale namiesto toho priniesol nezmysly ako Launchpad a zopár drobných vylepšení. Pre mňa spočiatku veľké rozčarovanie a žiaľ po šiestich mesiacoch ešte väčšie.

Continue Reading »

Posted by siri on Jan 14th 2012 | Filed in Kompy a tak... | Comments (11)

Siri

Profile31 rokov, tanečník spoločenských tancov, zamestnaný ako multimediálny vývojár v MONOGRAM Technologies s.r.o. COLOSSEO EAS a.s., študujúci na FIIT STU.

Vypracované zadania, prednášky, cvičenia a prezentácie za 5 rokov štúdia na FIIT

Rozhodol som sa zverejniť všetky elektronické dokumenty, ktoré som nadobudol, alebo vytvoril počas môjho 5 ročného štúdia na Fakulte informatiky a informačných technológií na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Verím, že sa budú niekomu hodiť. Vypracované zadania sú zväčša kvalitné a boli hodnotené vysokým počtom bodov. Enjoy :)

http://siri.lmao.sk/fiit

Posted by siri on Jan 20th 2011 | Filed in FIIT,Kompy a tak... | Comments (5)

Ako Apple za 2 roky (ne)zmenil MacBook Pro

Musím povedať, že aj keď ma niekedy Apple produkty dokážu vytočiť, mám ich vo všeobecnosti veľmi rád. Je z nich cítiť iný prístup Applu ako pri väčšine produktov od iných firiem a aj keď sa toto “kúzlo” už pomaličky vytráca (alebo “už to není co to bejvávalo”), stále tam ten rozdiel je. Od Apple vlastním viacero výrobkov: 2 iPody, iPhone 3GS, MacBook, Magic Mouse a zopár periférií, dalo by sa teda povedať, že som celkom fanúšik. Nemyslite si ale, že som nejaká Apple ovca, s chuťou a veľmi často si viem zanadávať napr. na chyby v Mac OS X, Apple politiku, prípadne fakt, že oba iPody už nefungujú z rovnakého dôvodu – hard disk. Na druhej strane ale dokážem oceniť a vychutnať si ich podarené produkty medzi ktoré jednoznačne radím všetky MacBooky s hliníkovým (UniBody) telom. Sám som si taký kúpil pred vyše dvoma rokmi (december 2008) z dôvodu čistého pobláznenia dizajnom a aj keď som v čase kúpy netušil, čo s ním budem robiť, okamžite u mňa našiel veľké uplatnenie. A keď som pred Vianocami 2010 hľadal vhodný notebook pre priateľku, aj vďaka mojej veľkej spokojnosti padla voľba opäť na Apple. Na moje prekvapenie som ale zistil, že 13,3” model hliníkového MacBooku sa za tie dva roky takmer vôbec nezmenil!

Continue Reading »

Posted by siri on Jan 18th 2011 | Filed in Hračky,Kompy a tak... | Comments (1)

Microsoft Visual Studio 2010 – to snáď ani nie je možné!!!

Pred pár mesiacmi sme v práci prešli hromadne (multimediálne oddelenie) na nové Visual Studio, konkrétne na verziu 2010. Keďže programujeme v C++, moje zážitky sa môžu líšiť od zážitkov ostatných používateľov, myslím si ale, že v mnohom sa budú zhodovať. Pokiaľ to zhrniem, tak nové Visual Studio je katastrofa.

Continue Reading »

Posted by siri on Oct 26th 2010 | Filed in Kompy a tak...,MONOGRAM,To už čo je? | Comments (19)

Jays q-JAYS vs. Etymotic Research hf2

V kategórii vnútroušných sluchátok sa už orientujem nejaký ten piatok. Po 2 modeloch (a 3 kusoch) od firmy Shure som sa rozhodol pozrieť po inej značke, nakoľko na Shure sa rozpadávali kábliky a ich predajcovia túto nekvalitu odmietali uznávať v reklamácii. Pôvodne som chcel ísť do Ultimate Ears, konkrétne do modelu super.fi 5 PRO, v čase môjho nákupu sa ale menila produktová línia a preto boli nedostupné. Nakoniec som siahol po švédskej, recenziami vychválenej, značke Jays a ich najvyššom modeli q-JAYS.

Čo sa ale nestalo, po pol roku používania som si raz počas jednej bolehlavovej soboty myslel, že som ich stratil a tak som si okamžite, impulzívne a bez rozmyslu objednal Etymotic Research hf2 ako náhradu. Samozrejme som o pár hodín našiel Jays na zemi, objednávka ale už bola odoslaná a ja som sa rozhodol ju nestornovať.

Iná značka, rovnaká cenová hladina. Aké sú tieto sluchátka pri priamom porovnaní? Ktoré sú lepšie?

Continue Reading »

Posted by siri on Sep 24th 2010 | Filed in Hračky,Hudba | Comments (1)

Ing. Siri

Tak som to dokázal, úspešne som ukončil moje vysokoškolské štúdium. Nakoľko naša škola vcelku ignoruje štátnice, dostal som len jednu známku, za diplomovku aj za štátnicovú otázku spolu: E. Vcelku hanba, ale treba podotknúť, že na štátnice som sa učil hodinu a diplomovku som flákal, ako sa dalo. Až som prekvapený, že mi to prešlo, aj keď tesne. Za najväčšiu frajerinu samozrejme považujem to, že som nikdy neopakoval žiadny zápočet, alebo skúšku, proste celkom plynulý priebeh štúdia. Keď vezmem do úvahy, ako som pristupoval ku škole a skúškam, zdá sa mi to neuveriteľné :) Continue Reading »

Posted by siri on Jun 17th 2010 | Filed in FIIT | Comments (8)

Je Rada pre reklamu banda hlupákov?

Citované z článku na DSL.sk: Arbitrážna komisia Rady pre reklamu na svojom aprílovom zasadnutí uskutočnila najmä v prípade reklám na produkty dvoch najväčších slovenských telekomunikačných operátorov viacero kontroverzných rozhodnutí. O aké rozhodnutia išlo? Normálnemu, psychicky zdravému, človekovi ostáva až rozum stáť.

Continue Reading »

Posted by siri on May 16th 2010 | Filed in To už čo je? | Comments (3)

Baterka v iPod Classic 160GB

Tento iPod už mám viac ako 2 roky a som s ním viac-menej spokojný aj keď to množstvo chýb (a klasická politika Apple: Už sme Ti to predali, sereme na Teba) a hlavne nízka hlasitosť ma permanentne vytáča. Z čoho som ale veľmi milo prekvapený, dokonca až nadšený je výdrž, ktorá sa ani po dvoch rokoch prakticky každodenného používania nijako postrehnuteľne nezmenila a je úplne fantastická. V praxi ani neriešim dobíjanie, iPod bez problémov vydrží 2 týždne a za tú dobu do neho zvyknem niečo nahrať, počas čoho sa samozrejme nabije.
Výborné je tiež aj kontinuálne vybíjanie. U môjho starého iPodu 4G som po dvoch rokoch vedel, že ak ukazateľ klesne pod polovicu, za chvíľu je koniec. A ten prišiel veľmi rýchlo po nabití. V prípade Classicu je to iné, napríklad teraz už druhý deň idem na “1 paličku” a som presvedčený, že zajtrajšok by ešte zvládol. Vlastne si ani nepamätám, či sa mi niekedy vybil :)
Kiež by toľko vydržal aj môj iPhone…

Viac som sa iPodu venoval v článku Starosti a radost – Apple iPod

Posted by siri on Nov 26th 2009 | Filed in Hračky | Comments (4)

Leto

Tohtoročné leto si z nás, pracujúcich ľudí, pekne uťahuje. Je to už asi štvrtý, alebo piaty krát, čo sa TO ide stať. A čo? Obrázok hovorí za všetko:

Počasie

Posted by siri on Aug 20th 2009 | Filed in Úplne odveci | Comments (0)

Video novej generácie

Tak tomuto vravím inovácia. Technológia yellowBird umožňuje pomocou viacerých kamier natáčať real-time video v 360° horizontálne a cca 300° vertikálne. Vzniká tak obraz známy z technológie StreetView od Google, s tým rozdielom, že ide o video. V praxi to vyzerá veľmi dobre a myslím, že také FullHD 3D by vôbec nemuselo byť zlé… :)

EDIT: yellowBird stiahlo pôvodné video, tak aspoň odkaz.

P.S. Ak niekto poznátu túto skladbu, napíšte mi jej meno prosím do komentov, strašne dlho ju už zháňam…

Posted by siri on Jul 30th 2009 | Filed in Kompy a tak... | Comments (6)

Next »

WordPress Loves AJAX