Zajtra sa rozhodne

Zajtra ma čaká obhajoba mojej bakalárskej práce. Myslel som si, že to bude pohodička, ale minulú stredu ma môj oponent nepekne prekvapil a to tak, že mi vyrúbil FX. Vedúci mi dal C a úprimne povedané, ja by som si ho dal tiež, tá práca proste bola na C. Obaja nechápeme toto veľmi “čudné” hodnotenie.

Moje zadanie znelo: Automatické generovanie dokumentácie a metrík zo zdrojových kódov. Hlavnou pointou bolo, že zdrojové kódy budú v jazyku Lua. Išlo teda o napísanie akéhosi Doxygenu pre Lua jazyk, pričom vedúci mi dal dve hlavné požiadavky: používateľsky definované tagy a farebne zvýraznené zdrojové kódy v dokumentácii. Neskôr sme sa dohodli, že nebudem robiť systém nanovo, ale dorobím tieto dve funkcie do už existujúceho systému LuaDoc. Tak som aj spravil, všetko fungovalo ako malo, ja som čosi napísal odovzdal a oponent to zhodnotil takto:

Analýza problému: B veľmi dobre

Návrh riešenia: FX nedostatočne

Výstup projektu: FX nedostatočne

Aplikáciu som vyskúšal. Značky uvedené v komentári sa nezobrazujú, čo sa dá usúdiť aj zo zhodnotenia správy. Prejavuje sa len zvýraznenie syntaxe, čo pokladám za nedostačujúce.

Formálna úroveň práce: D uspokojivo

Štruktúra správy nie je prispôsobená téme – študent použil generické nadpisy kapitol. Opis návrhu a implementácie je nevhodne nazvaný technickou dokumentáciou.

Celkové hodnotenie: FX nedostatočne

Analýzu, návrh, aj formálnu úroveň by som ešte prekúsol, ale za výstup projektu FX? FX??!! FX za fungujúci program, ktorý spĺňa zadanie??!!!! Hore som citoval len časti, ktoré som vôbec nepochopil a výstup projektu je tam celý. Nechápem o čom tam píše, vážne. A nejlepšie na tom je, že ani môj vedúci :) Ďalej, generické názvy kapitol. To akože Úvod, Analýza, Návrh, Použitá literatúra, atď..? Aha jasné, nabudúce budem kreatívnejší (WTF???). Len pre porovnanie uvediem aj pár citácií z posudku môjho vedúceho, ktorý sa, na rozdiel od oponenta, vyzná :)

I keď riešenie sa neopiera o definovanie tagov pomocou gramatických pravidiel, možno ciele projektu považovať za splnené. … Práca bola dokončená v primeranom predstihu, čo sa prejavilo v kvalitnejšej podobe finálnej práce. … Vytvorený produkt spĺňa požiadavky zadefinované v zadaní práce a v špecifikácii požiadaviek. Bakalársky projekt odporúčam na obhajobu.

Celkové hodnotenie: C dobre

Aby ste chápali, ja prakticky nepochybujem o tom, že zajtra tú prácu obhájim. Lenže som chcel mať pohodové C bez stresov a takto mi padne kameň zo srdca aj za E. Nie že by mi nejako záležalo na škole, ale predsa len, známku FX som nikdy nevidel, každá skúška na prvý pokus, žiadne opakované predmety, až doteraz som FIIT prechádzal bez najmenších problémov. A zrazu toto. Osobne ma to uráža a navyše vyzerám ako idiot, čo nevie spraviť ani poriadnu bakalárku na FIITke. Zajtra sa budem musieť pred komisiou fakt ovládať.

Držte mi palce (aby som ho tam nezabil).

siri Jun 9th 2008 06:40 pm FIIT 8 Comments Trackback URI Comments RSS

8 Responses to “Zajtra sa rozhodne”

 1. 1
  diesel Says:

  Dufam, ze sa ti to podarilo obhajit. To by kazdopadne nastvalo kazdeho. Problem ako to tak citam je jedine v tom, ze ludia, ktori prideluju oponentov maximalne nerozumeju teeeme a je im jedno koho ti priradia. Ja som si tiez pri bakalarke uzil svoje, ale nakoniec som ju dobuchal na “B”. Napis ako sa darilo.

 2. 2
  siri Says:

  Podarilo sa, síce iba na D, ale je to jedno. Mám o tom nový post. Nakoniec som v tom nebol úplne nevinne, ale dôležité je, že už je po všetkom. Paráda.

 3. 3
  diesel Says:

  Tak potom gratulujem PÁNOVI BAKALÁROVI;)

 4. 4
  siri Says:

  Diky :)

 5. 5
  lolo Says:

  nechapem ako moze veduci prace dat niekomu C, ked oponent sa rozhodne pre FX asi ste s konzultantom boli niecim zaslepeny. Fungujuci program splnajuci zadanie nie je vsetko to dokaze na internete splasis aj zrucnejsi stredoskolak, neviem treba sa zamisliet co to zanemena bakalarsky projekt. Inak skusky na prvy raz su pekne, ale hovori sa, ze kdo nerobil aspon jednu skusku na treti pokus nie je vysokoskolak. have a nice day

 6. 6
  siri Says:

  Musím na to povedať niekoľko vecí:
  1. Vedúci hodnotí nezávisle na oponentovi.
  2. Oponent na obhajobách priznal, že urobil chybu.
  3. V tomto prípade bolo fungovanie programu všetko, nakoľko FX sa odvíjalo len od neho (FX za návrh riešenia bol tiež kvôli nefunkčnosti)
  4. Zručnejší stredoškolák ani nikto iný by nič také nenašiel, nakoľko sa projekt robil preto, lebo ešte žiaden taký nebol.
  5. Na našej fakulte potom nie je vysokoškolák nikto, nakoľko riadny, opravák a dosť (samozrejme za predpokladu, že neopakuješ predmet).
  6. Nakoniec to skončilo známkou D, takže sme zjavne zaslepení neboli.

 7. 7
  Michal Says:

  Nikdy si neopakoval predmet/skusku ? si borec

 8. 8
  siri Says:

  Ďakujem. Nakoniec sa mi toto skóre podarilo udržať aj počas inžinierskeho štúdia :)

Leave a Reply