Rollerblade Crossfire 6.0

Hneď po tom, ako som môjmu tanečnému trénerovi oznámil, že končím, som nabehol do obchodu Arsenal a kúpil si nové in-line korčule. Napriek tomu, že v predajni sa nachádza výhradne značka Rollerblade, je podľa mňa výber dostatočný. Personál je milý, pohotový a hlavne odborný, čo je pri výbere korčúl veľká výhoda. Po stručnom popise očakávaných vlastností mi bol navrhnutý práve model, ktorý som si pár hodín predtým pozeral na Internete a čítal hodnotenia majiteľov, ktorí tieto korčule vynášali do neba. Topánka mi na nohu perfektne sadla a tak som neváhal a vzal ich. Navyše bola akcia -10%, takže ma vyšli ešte lacnejšie ako keby som si ich objednával z českého e-shopu, konkrétne 5790 Sk (pri Amazone už by bola cena v prospech Amazonu, ale kto by si kupoval korčule na Internete, že…). Ako na potvoru na večer spŕchlo, ale ja som to aj tak riskol a išiel v nich domov. Nakoniec to nebolo také zlé, dalo sa ísť relatívne po suchu a navyše som ich doma vyfénoval (ložiská totiž celkom hrdzavejú). A aké teda sú?

Zatiaľ je to ťažké posúdiť, ale na prvý pohľad (a “povoz”) sa zdajú perfektné. Kolieska majú priemer 9 cm a vďaka nim sú korčule veľmi rýchle. Čepel je naopak len o 1 cm dlhšia ako v prípade modelov s menšími priemermi a tak aj manévrovateľnosť zostáva na dobrej úrovni. Človek si sprvu musí zvyknúť na už spomínané obrie kolieska, pretože noha má tendenciu sa “vyklať”. Akonáhle ju ale spevní, môže si už naplno vychutnávať plynulý, tichý a rýchly pohyb. Čo ale pokladám za najväčšiu výhodu je komfort, aj keď práve na ten som najviac zvedavý pri prvej dlhšej prechádzke. Táto korčula už pocitom nepripomína lyžiarku, viazanie je veľmi jemné, neodiera (zatiaľ) a je flexibilné. Pritom ale nohu spoľahlivo drží. Zapínanie majú tieto Rollerblady vyriešené perfektne, vzadu sa potiahne za jeden mechanizmus, ktorý stiahne šnúrky vpredu, ďalej sa stiahne jedna klipsňa a hotovo. Obuté a zapnuté za 20 sekúnd. Design korčulí nesklame, kombinácia čiernej a oranžovej spolu s celokovovou čepelou vyzerá dobre a nie lacno. Majstrovské dielo to ale nie je, na pohľad sú to proste normálne korčule.

crossfire_60_2

siri Aug 4th 2008 09:54 pm Hračky 7 Comments Trackback URI Comments RSS

7 Responses to “Rollerblade Crossfire 6.0”

 1. 1
  marecej Says:

  kup si keramicke loziska a nebudu hrdzaviet ;-)

 2. 2
  gondo Says:

  prave zvazujem podobnu kupu.
  tieto vyzeraju celkom dobre, len tie snurky sa mi zdaju nejake moc tenke :)
  prezradis dojmy po dlhsom pouzivani ?

 3. 3
  siri Says:

  No šnúrka je tam vlastne len jedna, uťahuje sa vzadu. Je síce tenká, ale ona je z nejakého silného materiálu, takže nepôsobí, že by sa mala utrhnúť. Po dlhšom používaní dojmy mimoriadne pozitívne, nohy nebolia, korčule sú rýchle a tiché. Ale odporúčam zbehnúť do toho shopu Arsenal, tam povieš čo vlastne chceš a poradia Ti.

 4. 4
  gondo Says:

  tak v tom pripade dik za tip, uz googlim nejaky shop v londone

 5. 5
  pphmmr Says:

  Tej tenkej snurky sa netraba bat mal som ich na korculiach fila asi 4 roky, aktivneho korculovania a prezili, teraz som si kupil tieto a myslim, ze su ok :)

 6. 6
  Lupask Says:

  Ja mam tiez tieto korcule, trochu iny model, a neviem si ich vynachvalit. Boli moja prva laska :-) sice trochu drahsie (v tom case 6000sk) ale stalo to za to.

 7. 7
  hovnocuc Says:

  strekni WD 40 na ložiska a hrdzaviet nebudú

Leave a Reply