Gears of War – podruhé

Po viac ako pol roku som sa rozhodol, že si opäť zahrám túto hru. Ako som už viackrát písal, mám ju, tak ako všetky ostatné, legálne zakúpenú a nainštalovanú, nič som s ňou nerobil. Vrazil som DVD do mechaniky (a trošku pritom závidel používateľom NoDVD nelegálnej kópie) a klikol na ikonku na ploche. Na moje prekvapenie sa objavila hláška: “D:/…/…/WarGame-G4WLive.exe: You cannot run the game with modified executable code. Please reinstall the game.” Skúšal som autorun na DVD, exečko na disku, všetko možné, až nakoniec teda fajn, preinštalujem. Išiel som hľadať na Internet umiestnenie uložených pozícií, ale ešte predtým mi napadlo, napísať túto hlášku do Google. Keď mi ju v polovici doplnil aj so slovami Gears of War, vedel som, že nebudem sám. Vysvetlenie mi ale opäť zdvihlo krvný tlak.

Ako inak, problém bol v DRM ochrane hry. A samozrejme týmto problémom opäť trpeli len a jedine používatelia, ktorí si za hru zaplatili. Problém spočíval vo vypršanom certifikáte po dátume 28.1.2009, pričom Epic vydal záplatu 6.2.2009 čo je vcelku slušné, ale stále to nemení nič na fakte, že toto si jednoducho my, platiaci zákazníci nezaslúžime. Nech sa potom láskavo vydavatelia nečudujú vysokej miere pirátstva, keď zakúpenie prináša vo väčšine prípadov len problémy oproti cracku. Po hre X3:Reunion, ktorú som si kúpil pred 2 mesiacmi a nejde mi spustiť, je toto už druhá facka za sebou. Možno svoju filozofiu platiaceho hráča radikálne prehodnotím. Alebo prejdem na konzoly.

siri Jun 25th 2009 09:38 pm Kompy a tak... 4 Comments Trackback URI Comments RSS

4 Responses to “Gears of War – podruhé”

 1. 1
  Palko Says:

  Ahoj

  Ja mam crack a tiez mi to vypisuje tu hlasku. Inak staci aby si zmenil datum na menej ako 28.1.2009 a hra pojde v pohode dalej

 2. 2
  das Says:

  ako zmenim datum ?

 3. 3
  filip Says:

  ako zmenim ten datum

 4. 4
  siri Says:

  Dvojklik vpravo dole na hodiny a tam.

Leave a Reply